Broń wsparcia cd

Dyskusje, pomysły, propozycje. Tu rozmawiamy o wszystkim co dotyczy milsimów.

Broń wsparcia cd

Postprzez Foka » 2008-01-16, 15:02

Dlaczego wątek tak szybko został zamknięty? Skoro nie ma zasad tego dotyczących a pojawiło się pytanie, to może jest potrzeba stworzenia tych zasad?

Przy okazji RSR jeden z zolnierzy napisał, że u nich (w realu, nie w milsimie ;)) każdy z teamu nosi po 100 nabojów do SAWa. Dodając do tego celowniczego SAW który ma 1 lub 2 zapasowe boxy to trochę amunicji daje, tylko trzebaby przestrzegać zasdy, że amunicja dla SAW przenoszona przez ludzi jest tylko dla SAW, a nie "skończyła mi się, to sobie wezmę".
Foka
Administrator

Re: Broń wsparcia cd

Postprzez Got » 2008-01-16, 17:11

Hmmm...widocznie nie doceniłem wartości tego wątku i dlatego go zamknąłem ;-)
Wiesz - wydaje mi się, że tak samo, jak w przypadku wielu innych przepisów dyskutowanych do tej pory skończy się na kilku stronach dyskusji bez konkretnego rezultatu. Chyba za mało osób wie, jak te sprawy wyglądają w rzeczywistości, stąd dużo opinii powstałych na podstawie 'wydaje mi się'.
Może owocniejszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie przez organizatora tego typu zaleceń i dyskutowanie ich dopiero po fakcie - co się sprawdziło, co można zmienić?
Obrazek
Obrazek
"Piwo jest odpowiedzialne za te wszystkie demokratyczne idiotyzmy..." Otto von Bismarck
Got
Bywalec

Postprzez Foka » 2008-01-16, 17:12

Jakoś CCS-P powstało, więc jakoś do wniosków da się dojść ;)
Foka
Administrator

Postprzez Got » 2008-01-16, 17:16

Właśnie chciałem to wymienić jako wyjątek, ale też z drugiej strony przykład porządkowania zasad, a nie tworzenia ;-)

Swoją drogą ten Amerykanin trochę mnie zdziwił z tymi ilościami amunicji, zaczyna być jasnym, dlaczego jeden dzień wojny w Iraku czy Afganistanie kosztuje 1,5 mld $ :)
Tylko jak to odnieść do naszych zabaw. Zniesiemy limity, to się zacznie sianie bez sensu. Jak je zostawić, to odbiegniemy nieco od realizmu.
Ostatnio edytowano 2008-01-16, 17:20 przez Got, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
"Piwo jest odpowiedzialne za te wszystkie demokratyczne idiotyzmy..." Otto von Bismarck
Got
Bywalec

Postprzez FilipvonIzabeli » 2008-01-16, 17:58

Czyjaś sugestia w wątku zamkniętym była w sumie bardzo ciekawa.
Zbudować z plexi pojemnik wielkości maga do SAW'a, i w nim trzymać kulki. I to musisz z sobą nosić, co już samo z siebie nie jest super wygodne.
Jak się SAW gunnerowi skończy ammo, to dajesz mu pojemnik i on sobie przesypie kulki do swojego.
Ranger Unit
Filip von Izabelin, tylko mi ucieło N w profilu.
FilipvonIzabeli
Świeżak

Postprzez Lup » 2008-01-16, 19:51

Zaraz, zaraz o ile dobrze pamiętam to takiego zapasowego maga z reguły nosi sam zainteresowany z SAWem a inni dźwigają albo tasmy albo luzem ewentualnie od jakiegoś czasu takie torby z taśmą, które w praktyce są bardzo podobne do szmacianych magów.
Lepiej obeznanych proszę o korektę.
Lup
Administrator

Postprzez Majkel » 2008-01-16, 21:09

To z imitacją maga było pomysłem samego zainteresowanego. Temat poruszyłem ponieważ nie chciałbym naruszyć żadnych zasad. Swoją drogą mógłbym nosić ze sobą worek kulek i co chwila dosypywać te 200sztk jak się skończy ale czy było by to fair wobec innych? Wg mnie nie. Dobrze, że znalazł się ktoś kogo ten temat również zainteresował ;-)
Majkel
Świeżak

Postprzez FilipvonIzabeli » 2008-01-16, 22:20

To skoro ładujemy magi po ~50-60kulek, czyli 3x prawdziwa pojemność, to możne noszenie worków po 300 lub 600 kulek było by dobre.?
Wpychać je ręcznie do magów od eMki chyba nie warto. :P
Jedyną osobą która może w miarę szybko skorzystać z takiego worka jest SAW gunner, po prostu go wsypuje do środka. Dla reszty jest mała motywacja do oszukiwania, bo ładowanie kulek z worka w magi pod ostrzałem może być bardzo ciekawe. :)
Ostatnio edytowano 2008-01-16, 22:21 przez FilipvonIzabeli, łącznie edytowano 1 raz
Ranger Unit
FilipvonIzabeli
Świeżak

Postprzez Lup » 2008-01-17, 00:34

Filipie cos mi się te twoje liczby "x3" nie zgadzają :)

My częściej ładujemy realną ilość plus ew. 4-5 na kominek hop-up-u a i to tylko czasami.
Dopuszczalne limity "przy sobie" często nosimy właśnie w workach po np. 300 sztuk.

Ładowanie z ręki faktycznie może być kłopotliwe, ale już przesypanie za pośrednictwem tzw. "ładowarki" inna sprawa.

Cóż jak dla mnie niezaprzeczalnie jest klimat jak SAW-owe kulkensy noszą różni ludzie z zespołu. Co do pseudo maga z pleksi czy czegoś tam na dodatkowe kulki również kolejny krok w dobrym kierunku.

Kwestia jak to ulepszyć? :-)
Ostatnio edytowano 2008-01-17, 00:35 przez Lup, łącznie edytowano 1 raz
Lup
Administrator

Postprzez Leander » 2008-01-17, 01:54

Zapasowe kulki noszone w drewnianym pudełku gabarytowo i wagowo odpowiadającym ilości magazynków jakie możemy nimi załadować. Taśma od RKM'u zajmuje praktycznie tyle samo miejsca w pudle co luzem, a pudło samo z siebie prawie nic nie waży. I już wypada że KM'ista sam z siebie nie weźmie za dużo zapasowej amunicji, bo mu sie najzwyklej w świecie nie zmieści nigdzie.
Zresztą bezproblemowo można to rozciągnąć jako ogólną zasadę. Co za problem zrobić np z drewna atrapy magazynków. Ja kombinuję z 'pudełkiem' wielkości trzech magazynków razem (7*7*16cm) z miejscem na jednego speedloader'a w środku. W końcu amunicję luzem nosi się i tak zazwyczaj w łódkach, więc prędkość ładowania podobna, wymiary i ilość 'pestek' również. Waga najchętniej ponad 1kg (trzy pełne eMkowe magazynki = 1,5kg), ale na drewnie ciężko to osiągnąć. W przypadku 'skrzynki' od rkm'u takiego problemu nie ma :). Gabaryt pudełka minus gabaryty kulek daje dostatecznie dużo miejsca na dociążenie tego. Zrobienie tego z dużego kloca drewna ma tą zaletę że w przypadku 'zmiany' taśmy nie żal wyrzucić w krzaki kawałka drewna, a z pudełkiem z plexi już gorzej (śmiecić nie będziemy)
Ostatnio edytowano 2008-01-17, 01:55 przez Leander, łącznie edytowano 1 raz
Leander
Rekrut

Postprzez yarlan » 2008-01-18, 12:59

Jak dla mnie by zaakcentowac roznice w sile ognia bron wsparcia nie powinna miec zadnych ograniczen co do przenoszonej amunicji, magazynkow itp itd...
yarlan
Swojak

Postprzez FilipvonIzabeli » 2008-01-18, 22:44

Lup-->My ładujemy 2x pojemność maga prawdziwego, (3x mój bląd).

Yarlan--> Z tego co wiem, Support gunnerzy są zwolnienie z obowiązku noszenia low/mid capów, i mogą nosić sobie 2000+ kulek w box magu.
Ranger Unit
FilipvonIzabeli
Świeżak

Postprzez Foka » 2008-01-18, 23:00

FilipvonIzabeli napisał(a):Support gunnerzy są zwolnienie z obowiązku noszenia low/mid capów, i mogą nosić sobie 2000+ kulek w box magu.
Co znaczy "są"? Nie ma ogólnopolskich, odgórny zasad MilSimów. Każde środowisko i każdy org. sam to ustala. Może u Was nie ma, u nas są ograniczenia.
Foka
Administrator

Postprzez yarlan » 2008-01-19, 00:15

FilipvonIzabeli: w CCS nie ma ograniczeń i uważam że jest to spoko rozwiązanie.
yarlan
Swojak

Postprzez Leander » 2008-01-19, 15:46

Z zastrzeżeniem że tylko repliki broni strzelających z taśmy. Zwykłe lkm'y jak MG36, AUG HBAR czy L86 LSW mają dozwolenie na ręcznie nakręcane hicapy.
Leander
Rekrut

Następna strona

Powrót do Burza mózgów