MilSim "RED FALL II" 2-3 października 2010

Regulamin działu
- Watki o poszczególnych milsimach powinny zawierać kompleksowe i rzetelne informacje na temat imprezy.
- Informacje powinny być zredagowane w sposób, który ułatwi czytanie i zrozumienie treści posta.
- Wszelkie aktualne informacje, należy aktualizować również w pierwszym poście tematu.
- Zamieszczanie informacji o imprezach komercyjnych, TYLKO za zgodą administracji forum.
- Administratorzy zastrzegają sobie możliwość usunięcia informacji o wydarzeniach, które uznają za niezgodne z zasadami panującymi na tym forum. Usunięte imprezy zostaną opatrzone uzasadnieniem takiej decyzji.

Re: MilSim "RED FALL II" 2-3 października 2010

Postprzez wysokist » 2010-10-09, 16:59

Co do umocnień z patyków - to temat do dyskusji.
Wyłączenie lampek - chyba nie powinno być prowadzone
ale czemu koledzy mnie zakrzyczeli jak zawiesiłem na czujniku hełm? Pięknie zasłaniał lampki i nic nie psuł.

A co do działania SF - ludzie zabierają repliki i większości ( tak to odbieram) mają ochotę ich użyć.

Gdyby nie było sabotowania czujników tylko ich namierzanie i np. spisywanie kilku odczytów to można by większą wagę przyłożyć do fotografowania wroga i dokumentowania jego nielegalnej działalności.
wysokist
Świeżak

Postprzez Foka » 2010-10-09, 17:13

wysokist napisał(a):A co do działania SF - ludzie zabierają repliki i większości ( tak to odbieram) mają ochotę ich użyć.
I dla takich ludzi są coniedzielne strzelanki. Milsimy, odnoszę wrażenie, są dla ludzi, którzy ponad strzelnie przedkładają zdobywanie umiejętności taktyki, nawigacji, bytowania, radiokomunikacji i paru innych.

wysokist napisał(a):Gdyby nie było sabotowania czujników tylko ich namierzanie i np. spisywanie kilku odczytów to można by większą wagę przyłożyć do fotografowania wroga i dokumentowania jego nielegalnej działalności.
I to jest pomysł na przyszłość, widzę tylko jeden problem. Aparaty foto dzielą się na dwie kategorie - tanie i dobre. A tanim trudno będzie zrobić zdjęcie w warunkach i z odległości jaka jest możliwa w czasie gry. Pytanie zy znajdzie się kilka osób gotowych do zaryzykowania swojego sprzętu.
Foka
Administrator

Postprzez khaoz » 2010-10-09, 18:22

Ja osobiscie jestem za podejsciem Wysokista, czujnikow nie moznabylo modyfikowac - ale maskowac, czemu nie?

Oczywiscie na wypadek patrolu ONZ, ktory by lotnie sprawdzal ich stan przydaloby sie cos bardziej finezyjnego niz helm, czy naturalnego.
Obrazek
khaoz
Wiarus

Postprzez wysokist » 2010-10-09, 21:21

Bardziej finezyjna była torba na odzysk, i łączność odzyskałem bo słuchawkę mam wklejoną w hełm, ale to też nie przeszło.

Ja nie narzekam, była rozkaz znaleźć czujnik, pilnować, nie zginąć. Gdyby nie wspólny start ekip moglibyśmy założyć że sami jesteśmy w tym lesie. Chociaż nie, raz kolega wypatrzył dwu wirtualnych wrogów co nas postawiło na nogi ( a raczej na d.... blisko gleby) na godzinkę.

Z punktu widzenia milsimowego ideał - byliśmy na wojnie, nic nie zawaliliśmy i wróciliśmy żywi. Każdy wojak byłby z tego zadowolony.

Co do sprzętu - miałem z sobą kamerkę full HD - zdjęcia robi mierne ale jakie filmiki
wysokist
Świeżak

Postprzez Lesław » 2010-10-09, 22:12

wysokist napisał(a):Co do sprzętu - miałem z sobą kamerkę full HD - zdjęcia robi mierne ale jakie filmiki

No właśnie. Jakie? Byłbyś tak miły i coś udostępnił dla potomności. :-)

Z mojej strony, zakrywanie w jakikolwiek sposób świateł na czujnikach, jest jednak lekkim naginaniem mechaniki gry, choć pewnie zgodnym z zasadami. Dlatego następnym razem trzeba będzie jeszcze bardziej wziąć pod uwagę Waszą kreatywność! :-D
Obrazek
Lesław
Administrator

Postprzez v0nsky » 2010-10-09, 23:30

Następnym razem uszyjemy specjalne pokrowce na czujniki :) jaka to rura była ? 315 hehe. Ale pogoda taka wakacyjna była w ten weekend dawno tak fajnego słońca nie widziałem:)
v0nsky
Rekrut

Postprzez Lesław » 2010-10-11, 00:07

Witam!

W załączeniu AAR z TOC (by Fala).

Jeszcze raz wielkie dzięki dla wszystkich uczestników za przyjazd i dobrą zabawę!
Z mojego punktu widzenia gra była bardzo udana. Nieskromnie dodam, że nie jest to dziełem przypadku. :mrgreen:
Naszym celem było takie zaprojektowanie gry, żeby z jednej strony nie była ortodoksyjnym milsimem z cyklu 30km po lesie bez kontaktu z wrogiem, a z drugiej strony była ambitnym i wymagającym milsimem, a nie strzelanką 24h.
Myślę że to się udało i w tym kierunku będziemy podążać przy następnych grach.

Nie będę opisywał w szczegółach zaplecza ale moje wnioski z grubsza:
- Od strony technicznej sprawdziła się łączność. Trzeba jeszcze popracować nad szkoleniem RTO, bo tutaj jest najsłabsze ogniwo systemu.
- Przed grą należy uzgodnić dokładnie standard podawania pozycji, bo spotykaliśmy się z różnymi i było to nieco mylące. Tutaj też prosi się o małe szkolenie.
- Niestety jako ekipy nie jesteśmy jeszcze gotowi, żeby startować z różnych pozycji i tworzyć formację później w terenie. Brak odprawy i ustalenia strategi trochę rozłożył stronę atakującą. Do poprawy.
- Sprawdziła się koncepcja, wg której można zrobić ciekawego milsima bez specjalnych wodotrysków w postaci transporterów, czołgów i innego ciężkiego sprzętu rodem z wszelakich armii świata... W przyszłości będziemy starali się ograniczać wykorzystanie pojazdów do niezbędnego minimum.
- Musimy bardziej wziąć pod uwagę kreatywność graczy. Czego to milsimowiec nie wymyśli, żeby nagiąć zalecenia orga! :-P Odnotowaliśmy kilka prób grzebania przy czujnikach przez obrońców ale nie ma się co nad tym rozczulać. Następnym razem zrobimy to tak, żeby podobne działania nie wystąpiły.

Ogromne podziękowania dla całego składu TOC: FALA, MAEVE, FOKA, LESŁAW (dla porządku).
Trochę się natyraliśmy, a na dodatek w TOC było chyba ze 25 st! Trzeba było się rozbierać natychmiast po wejściu do pomieszczenia! A i o wypadek nie trudno, bo wszędzie walały się puszki po piwie, które żłopał Foka! :lol:

W załącznikach, oprócz AAR, znajdziecie również mapę:
CZERWONY - czujniki sprawne
CZERWONY z "IKSEM" - czujniki sabotowane
ŻOŁTE - punkty startu poszczególnych ekip.

W okolicach C2 była też zamontowana zaminowana atrapa czujnika, na którą wszedł i zdetonował zespół WILK.

pozdrawiam
Lesław
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek
Lesław
Administrator

Postprzez dziusek » 2010-10-11, 00:12

After Action Report

Strefa czasowa: ZULU +1
Strefa UTM: 34U

1. Zespóły

SFORA liczebność 4
IC Nomad
2ndIC Stan

IC TOC Dzius

2. Istotne daty

do 012300LT OCT 10: przybycie do FOB pododdziałów
020930LT OCT 10: brefing
021030LT OCT 10: szkolenie RTO
021130LT OCT 10: osiągniecie gotowości bojowej
021200LT OCT 10: INFIL AO
021400LT OCT 10: Sekcja Sosna odnajduje Korzeń 2
021500LT OCT 10: Sekcja Klon odnajduje Korzeń 1
021530LT OCT 10: Sekcja Brzoza odnajduje Korzeń 3
021600LT OCT 10: Sekcja Jodła odnajduje Korzeń 4
030110LT OCT 10: Sekcja Sosna: spotkanie z agentem
030900LT OCT 10: Sekcje Sosna, Klon, obrona Korzeń 2, straty: 4 KIA
030940LT OCT 10: Korzeń 2, sekcja Klon, Klon: kontakt z przeciwnikiem, straty: 3 KIA
031200LT OCT 10: EXFIL z AO pozostałych pododdziałów

3. Misja

OBJ:
-dostarczanie informacji na temat aktywności npla, nie dopuścić do przekłamania wyników sond pomiarowych

Wykonanie:
Po przybyciu do FOB, przygotowano oddziały do INFIL AO. 021300 OCT 10 przybycie do wyznaczonych , założenie baz patrolowych, 031200 OCT 10 rozkaz: EXIL z AO.

4. Supervisor
Lesław

Sporządził:
Dzius
IC TOC

(Czas poszczególnych zdarzeń może się nico różnić, AAR został odtworzony na podstawie relacji uczestników)
dziusek
Swojak

Postprzez dziusek » 2010-10-11, 00:13

Zapraszam do obejrzenia galerii z REDFALL

http://www.sforateam.pl/index.php?m=picasa&a=albums
dziusek
Swojak

Postprzez Lup » 2010-10-11, 23:04

Drobna korekta do AAR Fali (czy Lesława? :) ) - Wilk nie opuścił AO. Wchodził w dwóch rzutach i drugi zespół wykonał LOSTCOMM dla pierwszego dostarczając w drugim rzucie zapas nazwijmy to LRCOM.
Lup
Administrator

Postprzez Foka » 2010-10-16, 17:45

Mała uwaga do wszystkich, na przykładzie Sosny ;)

Jak ustalacie własne kryptonimy dla elementów gry to poinformujcie o tym orga :P Sosna ponumerował czujniki, ale nam nie powiedzieli który jest który i jak teamy meldowały nam numerami to chuja nam to dawało :P

Dziusek galeria na Waszej stronie informuje (znaczy przeglądarka), że to strona dokonująca ataków. Ostatnio Specops miał podobny problem i okazało się, że mieli Trojana który się dokleił do ich forum. Lepiej to sprawdźcie.
Foka
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnopolskie